Bloczki betonowe w porównaniu do innych materiałów budowlanych.
Dom

Bloczki betonowe w porównaniu do innych materiałów budowlanych.

Budując dom mamy do wyboru kilka rodzajów materiałów w tym pustaki i cegły. Jednak cena bloczków betonowych zachęca do ich wyboru. Jest to konkurencyjny materiał w porównaniu do innych rozwiązań.

Bloczek betonowy – charakterystyka.

Bloczek betonowy jest coraz częstszym materiałem budowlanym. Wykonuje się go z betonu klasy B20. Na rynku dostępne są różnej wielkości bloczki, natomiast najbardziej popularne to te o wymiarach 38 x 25 x 12 lub 14 cm i wadze do 25 kg. Bloczki z betonu komórkowego charakteryzują się dobrą izolacją termiczną, lekkością oraz mrozoodpornością.

Do czego używamy bloczków betonowych?

Bloczki betonowe są zazwyczaj wykorzystywane do tworzenia fundamentów oraz ścian fundamentowych. Używa się ich również do wykonywania ścian działowych oraz nośnych. Są coraz częściej używanym materiałem do budowania piwnic i garaży. Używa się ich również do konstrukcji ogrodzeń i murków. Są podstawą przy tworzeniu ławek ogrodowych oraz innych obiektów małej architektury.

 Bloczek betonowy w porównaniu do cegły i pustaka.

Bloczek betonowy jest tworzywem bardziej popularnym od cegły przede wszystkim ze względu na to, że cena bloczków betonowych jest niższa nawet dwukrotnie. Cegła jest znacznie mniejsza co powoduje, że czas wykonania jest dłuższy, a co za tym idzie cena usług budowlanych wzrasta. Dodatkowo bloczki betonowe posiadają dużo lepszą izolację termiczną niż cegły. Pustaki zasypowe wymagają więcej czasu przy budowie, jest to dość skomplikowane rozwiązanie, przez co koszt robocizny wzrasta. Bloczki betonowe mają wiele plusów. Przede wszystkim są bardzo proste w montażu. Często producenci mają w ofercie połówkowe bloczki co znacznie ułatwia konstrukcję ściany, gdyż nie trzeba już ciąć bloczków na części. Dodatkowo są dostępne wersje z wydrążonymi już kanałami na instalacje elektryczne. Korzyścią jest również nieznaczna grubość ścian, które mimo wszystko charakteryzują się dobrą izolacją cieplną w porównaniu do innych materiałów. Bloczki betonowe są również materiałem najlepiej dostępnym na rynku.