Dekoracyjne zastosowanie szkła na przykładzie przestrzeni łazienkowej
Urządzanie pomieszczeń

Dekoracyjne zastosowanie szkła na przykładzie przestrzeni łazienkowej

Szkło w łazience? Czy aby na pewno to coś odkrywczego? Zaraz ktoś powie, że z pewnością nie. Bo przecież mamy lustra, blaty, całe mnóstwo innych elementów. W porządku, szkło jest obecne w bardzo wielu elementach łazienkowych aranżacji. Ale tak naprawdę, nie chodzi tutaj o materiał w oczywistym wydaniu. W kabinach, w elementach przeszkleń szafek, półek. Chodzi o to, że szkło można też w świetny sposób wykorzystać w łazienkach na gruncie dekoracyjnym. Jest wiele plusów jeśli chodzi o dekoracyjne zastosowania szkła. Przede wszystkim, na gruncie optycznym, jest to prosty sposób na to by rozświetlić i nadać łazience bardziej przestrzennego charakteru. Generalnie, sprawdza się to świetnie w małych, takich nazwijmy je, kompaktowych łazienkach. Jednocześnie, nawet w bardziej przestronnych wnętrzach, dodanie charakteru poprzez rozjaśnienie także będzie świetnie się komponowało z wieloma wariantami aranżacji.

Jeden z największych atutów

Dekoracyjne szkła, które dzisiaj wybieramy do zastosowania w swoich łazienkach, mają bardzo ważną zaletę, która zdecydowanie stawia je w pozycji górującej nad innymi materiałami. Dekoracyjne szkła, choć cieszą oko i mogą czasami wydawać się banalne, są w rzeczywistości poddane wielu procesom obróbki. To sprawia z kolei, że uzyskamy bardzo dużą trwałość takich szkieł. W praktyce ma to przełożenie na bezpieczeństwo użytkowania. W związku z tym, że do dekoracyjnych elementów wykorzystywane jest hartowane, klejone szkło. Co to oznacza w praktyce? Mniej więcej tyle, że nawet w sytuacji wystąpienia jakiegoś uszkodzenia, będziemy mieli o tyle dobrą sytuację, że: szło nie będzie rozpadać się na kawałki z ostrymi krawędziami. Dzięki temu się nie pokaleczymy. Poza tym, może też być tak, że na większym fragmencie szkła po prostu w razie pęknięcia utworzy się pajęczyna.

Różnorodność, która przyciąga uwagę

Zdecydowanie tym, co wyróżnia mocno takie szkła na tle standardowych, zwykłych wariantów, jest duży poziom zróżnicowania dostępnych elementów. O ile niekoniecznie będziemy w stanie powiedzieć tak o klasycznych wariantach szkła, tu już sytuacja jest zgoła odmienna. Jeśli chodzi o parametry, praktycznie w nich przebieramy. Szkło cieńsze, grubsze, bardzo grube. Matowe, błyszczące. Prześwitujące lub zupełnie nieprzezroczyste, pełne. Można nawet pokusić się o kryształ w łazience (więcej). Poza tym, na szczególną uwagę zasługuje ogromnie zróżnicowana kolorystyka, co do której będziemy mieli praktycznie nieograniczone możliwości wyboru. Szkło dekoracyjne na zamówienie może przybrać dzisiaj praktycznie każdą dostępną barwę i nie ma co do tego żadnych, najmniejszych nawet wątpliwości.

Ale tak właściwie, gdzie to się sprawdzi?

Jak już wspomniano powyżej – praktycznie w każdej łazience znajdzie się miejsce, i to dobre miejsce, do zastosowania szkła dekoracyjnego. Dzięki różnorodności elementów dostępnych na rynku, jesteśmy w stanie w bardzo krótkim czasie i w bardzo prosty sposób, namierzyć dla siebie doskonale dopasowane elementy, które będą odpowiadały naszemu gustowi w stuprocentowy sposób. Nie ma wątpliwości co do tego, że zastosowanie dekoracyjnego szkła, będzie się wiązało z wieloma profitami, nie tylko natury wizualnej.