Elektronika – nasadki
Technologia

Elektronika – nasadki

Szeroki wybór sprzętu dla myśliwych na rynku daje duże możliwości personalizacji i doboru sprzętu jaki potrzebujemy w trakcie polowania. Jednym z takich sprzętów są nasadki noktowizyjne montowane na standardowe lunety. W tym tekście postaramy się przybliżyć kilka informacji na ich temat 

Nasadka noktowizyjna– co to takiego ?

   Nasadka noktowizyjna to specjalne rozwiązanie dla osób posiadających standardową lunetę zamontowaną na broni pozwalająca szybko przystosować ją do działań w nocy. Szeroki wybór dostępnych na rynku modeli pozwala w szybki i łatwy sposób przymocować ją bez dodatkowych narzędzi do niemal każdego rodzaju lunet. Dzięki temu otrzymamy możliwość działań w pełnych ciemnościach bez ryzyka zdradzenia swojej pozycji przy pomocy standardowej latarki. Ich prosty montaż pozwala na szybkie dostosowanie się do zmieniających się warunków takich jak jaskinie czy opuszczone budynki. W zależności od modelu, nasadki oferują wybór dostępnego przybliżenia, od standardowych dających tylko tryb poprawiający widoczność do takich, które dodatkowo powiększają obraz co może być użyteczne przy lunetach nie posiadających zbliżenia. 

czapa

Dla kogo jest idealna ?

   Nasadka noktowizyjna sprawdzi się świetnie w trakcie polowań w środku lasu w  nocy, ale również w trakcie ciemnych burzowych dni w śród gęstego lasu. Jej właściwości umożliwiają obserwację celu nie tylko w zupełnych ciemnościach ale i w słabych warunkach oświetleniowych. Z tego też powodu świetnie sprawdzi się w przypadku takich gier jak paintball czy airsoft odbywających się w słabo oświetlonych zamkniętych budynkach. Da to znaczącą przewagę na polu walki umożliwiając obserwację osób bez zdradzania swojej pozycji. Nasadki te to idealny wybór dla osób posiadających już zamontowaną lunetę na swojej broni i którzy nie chcą tej lunety zmieniać na inną ze względu na przyzwyczajenie lub ograniczony budżet. 

   Udając się na polowanie lub chcąc brać udział w zabawach takich jak paintball każda nasza przewaga jest na wagę złota. Nasadki noktowizyjne dają taką, przewagę dzięki czemu masze polowanie na pewno zaowocuje sukcesem.