Farba tablicowa – dekoracja i świetne rozwiązanie dla całej rodziny
Wnętrza

Farba tablicowa – dekoracja i świetne rozwiązanie dla całej rodziny

Dzisiaj zwykłe farby naścienne, zaczynają być zastępowane przez różne bardziej oryginalne elementy. Chodzi o to, że mamy do czynienia z wieloma rozwiązaniami, które są bardzo nietypowe, a jednocześnie dają nam dostęp do bardzo ciekawych działań. Jednym z przykładów takiego właśnie produkty jest farba tablicowa. To coś, co naprawdę doskonale odpowiada na potrzeby, zarówno dorosłych, jak i dzieciaków. Nie ma wątpliwości co do tego, że z takiego rozwiązania skorzystają z chęcią ludzie w absolutnie każdym wieku. Co warto wiedzieć o farbie tablicowej? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy już teraz.

Na czym polega wyjątkowość farby tablicowej?

Warto nadmienić przede wszystkim, że to farba, którą można swobodnie wykorzystywać na różnego rodzaju powierzchniach. Nie tylko na klasycznej ścianie, możemy też pomalować nią powierzchnie metalowe czy drewniane. Generalnie taka farba po nałożeniu ulega zmatowieniu i tworzy warstwę, którą odznacza się szorstką strukturą. Dzięki temu, można swobodnie pisać czy rysować po niej białą lub kolorową kredą. A ścieranie? Wystarczy przejechać po powierzchni wilgotną ścierką czy gąbką. Farba ta odznacza się odpornością na ścieranie i dodatkowo, jest wysoce wodoodporna. To sprawia, że możemy swobodnie i bardzo intensywnie korzystać z tego rozwiązania. Jeśli chodzi o kolory, mamy dzisiaj do wyboru wiele rozwiązań. Oprócz klasycznych tablicowych, czyli w kolorze czerni i zieleni, mamy też inne. Czerwone, pomarańczowe, niebieskie. Ba, nawet białe, które świetnie sprawdzają się tam, gdzie w ruch idzie kolorowa kreda.

Do czego można zastosować tę farbę?

Kuchnia, salon, pokój dziecięcy, garderoba – praktycznie w każdym z tych miejsc możemy znaleźć swobodne zastosowanie dla tej farby. Na przykład – w kuchni czy jadalni można umieszczać na niej przepisy lub – listy zakupów. Poza tym, doskonale sprawdzi się jako pewnego rodzaju centrum dowodzenia. Z lista rzeczy do zrobienia na dany tydzień, sprawami do załatwienia. Spotkania, kontakty, telefony i inne. W garderobie czy pokoju dziecięcy z kolei, taka farba świetnie sprawdzi się do oznaczania szuflad i przegródek na różne części garderoby.

Alternatywa dla tablicy klasycznej

Jeśli chodzi o koszta i prostotę adaptacji, jest to zdecydowanie lepsze i łatwiejsze rozwiązanie, aniżeli klasyczna tablica kredowa. Wybieramy sami rozmiar – przecież samodzielnie decydujemy o tym jaką powierzchnie zajmie taka farba. Większą , mniejszą – wszystko to kwestia podejścia indywidualnego i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Odpadają też wszystkie kwestie związane z montażem. Czyli obędzie się bez wiercenia, brudzeni, poziomowania i innych kwestii tego typu. Alternatywnie można zrobić każdą ścianę w innym stylu – np. na jednej ścianie fototapeta (przykład), a inne ściany każda w osobnym stylu.

Poza tym, farba ma ten plus, ze można nią pokryć praktycznie każdą powierzchnię. Poza swoim aspektem kredowo – tablicowym, ma też świetne walory dekoracyjne. Bo taka farba, idealnie może wpisać się w wystrój wnętrz. Można się w ten sposób zabawić w konkretnego kreatora. Wystarczy tylko mieć trochę wyobraźni, co naprawdę może się przełożyć na niesamowite efekty. Poza tym swobodny dostęp do tych farb w sklepach, nawet marketach ogólnobudowlanych, tylko dodatkowo zachęca do tego, żeby skorzystać i zaszaleć – ze ścianami i nie tylko ze ścianami.