Jakie lampy podłogowe do łazienki?
Wnętrza

Jakie lampy podłogowe do łazienki?

Przygotowanie atrakcyjnego oświetlenia do łazienki nie będzie prostym zadaniem. Z jednej strony musimy zadbać o zadowalające światło ogólne, z drugiej pomyśleć również o dodatkowych światłach znajdujących się w okolicach lustra. gdzie przydane będzie światło punktowe umożliwiające np komfortowe golenie czy wykonanie makijażu. Dodatkowo w łazienkach mamy również możliwość przygotowania oświetlania, które nie będzie pełniło roli praktycznej, ale będzie raczej miało charakter ozdobny. Do tych propozycji niewątpliwie powinniśmy zaliczyć lampy podłogowe, które świetnie sprawdzają się w większych łazienkach w nowoczesnym stylu. Pojawia się jednak pytanie jak wybrać odpowiednie lampy podłogowe, tak by ładnie się prezentowały i były również odpowiednio bezpieczne.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Szukając lamp podłogowych (https://www.lights.com.pl/Lampy-podlogowe-256k/) do łazienki należy pamiętać o tym, że pomieszczenie to charakteryzuje się specyficznymi warunkami, w związku z czym bardzo istotne będzie zadbanie o bezpieczeństwo. Lampa podłogowa do łazienki powinna charakteryzować się wysokim poziomem szczelności i odporności na działanie wody. W przypadku wybierania lamp podłogowych powinniśmy się decydować się na stopień ochrony na poziomie IP67, ponieważ jest to lampa odporna na działanie wody nawet na 30 minut zanurzenia. W przypadku łazienki na pewno będzie to dobre rozwiązanie i taka lampa dobrze się sprawdzi np pod prysznicem.

Jaka powinna być estetyka?

Wybór lampy podłogowej od strony estetycznej to już kwestia indywidualna. Tutaj w grę wchodzi pytanie o to jaki styl będzie miała dana łazienka. Inne lampy będą właściwe do wnętrz nowoczesnych inne wpisywać się będą odpowiednio we wnętrza klasyczne. Wybór warto indywidualnie sobie rozważyć i zdecydować się na lampę punktową, bądź też światło liniowe w zależności od indywidualnych potrzeb czy oczekiwań. Opcji jest faktycznie sporo i każdy może wybrać takie propozycje, które świetnie się sprawdzą. W sklepach z oświetleniem znajdziemy sporo propozycji i każdy będzie miał okazję wybrać dla siebie atrakcyjną lampę.

Przy współpracy: https://www.lights.com.pl/