Silka bloczki – czym są??
Wnętrza

Silka bloczki – czym są??

Produkty silka, są wapienno-piaskowymi blokami o dużej wytrzymałości oraz bardzo dobrej akustycznej izolacyjności. Elementy piaskowo-wapienne, nazywane także silikatami, obecne są na rynku już ponad 130 lat. Bloki silka ją produktem mineralnym – produkowanym tylko z surowców naturalnych (wody, wapna, piasku). Za sprawą dużej wytrzymałości na ściskanie przegrody mające grubość 15 cm, mogą bez problemu spełniać rolę konstrukcyjnych ścian.

Bloczki silka – co je wyróżnia?

Możliwość szybkiej budowy

Silka bloczki murowane są na cieniutką poziomą spoinę, zaś pionowa spoina zastępowana jest łączeniem elementów na wpust, co znacząco zwiększa tempo wykonywanych prac murarskich. Za sprawą wielkowymiarowych bloków silka, czas budowy może się skrócić nawet o 50 procent.

Duża wytrzymałość

Bloczki siłka to jeden z najbardziej wytrzymałych murowych materiałów dostępnych w ogóle na rynku. Odznacza się bowiem wytrzymałością na ściskanie w przedziale 15-25 Mapa. Pozwala na zastosowanie nośnych ścina mających tylko 15 cm grubości. 

Izolacyjność akustyczna

Ściany zrobione z bloczków silka, są bardzo dobrym akustycznym izolatorem. Do obiektów mających największe wymogi akustyczne, zaleca się bloki silka E-A+ oraz silka E-A. 

Tworzenie idealnego mikroklimatu

Powstałe z bloków silka budynki, potrafią zapewnić odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniach. Bloki silka odznaczają się niską promieniotwórczością naturalna, jeśli chodzi o materiały budowlane dostępne na obecnym rynku. 

Ograniczenie ilości zużytej zaprawy 

Wysoka wymiarowa dokładność elementów oraz ich wygładzona powierzchnia, umożliwiają murowanie na cienką warstwę spoiny, ułatwiają też proces tynkowania. 

Bloczki silka są niepalne 

Bloczki silka odznaczają się klasą reakcji na ogień A1. Podczas ewentualnego pożaru nie podlegają zapłonowi, nie wydzielają szkodliwych gazów czy płonących kropel. Nawet, jeśli pożar będzie długi trwał, ściany zachowają szczelność i swoją nośność.