Wykorzystanie ytonga w budownictwie
Budownictwo

Wykorzystanie ytonga w budownictwie

Każdy kto ma zamiar budować dom zastanawia się nad tym jaki materiał wybrać, aby był jak najbardziej wytrzymały oraz energooszczędny. Ze względu na to wiele osób stawia na ytong, ponieważ to właśnie on jest najcieplejszym materiałem budowlanym przy użyciu, którego można wznosić zarówno ściany jednowarstwowe jak i wielowarstwowe. Poza tym posiada on szereg cennych zalet, jakich inne materiały tego typu nie mają.

Zalety ytonga

Ytong ma to do siebie, że dzięki temu, iż jest energooszczędny to nie trzeba dodatkowego ocieplenia budynku. Dodatkowo przy wznoszeniu ścian z użyciem ytonga wykorzystuje się minimalną ilość zaprawy. Wszystko to za sprawą tego, że bloczki te są niezmiernie równe i nie ma potrzeby wyrównywania ich przy użyciu zaprawy. Istotne jest też to, iż jest on produkowany z naturalnych surowców takich jak piasek, wapno oraz woda. Z racji tego nie będzie się z nich wydobywała jakakolwiek szkodliwa dla zdrowia substancja. Pamiętać należy również o tym, że bloczki dostępne są w różnych grubościach. Dlatego każdy jest w stanie wybrać taki, który najbardziej będzie mu odpowiadał. Kolejną bardzo ważną zaletą jest to, że materiał jest niepalny oraz niezmiernie odporny na działanie ognia.

okno

Tak więc jeśli komuś tylko zależy na tym, aby jego dom był wybudowany z jak najbardziej naturalnych materiałów, które są niezmiernie energooszczędne to powinien postawić właśnie na ytong. Dzięki temu przez wiele długich lat będzie mógł się cieszyć z niezawodności tego materiału, jakiego puki co nic nie jest w stanie zastąpić. Także jeśli chodzi o jego wykorzystanie to ma bardzo szeroki zakres, ponieważ jest używany nie tylko do budowy ściany działowej, wewnętrznej oraz zewnętrznej, ale także swoje uznanie zyskał w budownictwie przemysłowym. Niektórzy uważają, że cena tego materiału nie jest super korzystna dla klienta. Jednakże jeśli przeliczy się to na zalety jakie za sobą niesie beton komórkowy to nie ma się nad czym zastanawiać, tylko jak najbardziej wybrać ten materiał i cieszyć się z jego niezawodności.