Zakładanie hotelu i formalności
Hotel

Zakładanie hotelu i formalności

Jak zapewne można się domyślać, w Polsce nie jest łatwo rozpocząć swój biznes. Kraj słynie przede wszystkim z bardzo zawiłego prawa oraz wielu obwarowań, które aby przejść należy się niezłe nagimnastykować. Podobnie jest w przypadku branży hotelarskiej. Prowadzenia hotelu daje wiele możliwości oraz wiele perspektyw na przyszłość, ponieważ jest to bardzo rentowna branża. Do tej działalności można podejść na kilka sposób w sensie prawno – administracyjnym.

Hotel to biznes

Oczywiście hotel jest taką samą działalnością gospodarczą, jak każda inna. Przedsiębiorca może go prowadzić go w dowolnej formie. Hotel nie może jedynie funkcjonować, jako spółka partnerska. Jeśli twój hotel miałby być jednoosobową działalnością lub spółką cywilną, wówczas należy ją zarejestrować w CEIDG. Natomiast w przypadku spółki jawnej, komandytowej, komandytowo – akcyjnej, z ograniczoną odpowiedzialnością oraz akcyjnej należy zarejestrować w Krajowym Rejestrze Sądowym.

facet

Spółka handlowa

Hotel chcąc zostać spółką handlową może być:
• spółką jawną,
• spółką komandytową,
• spółką komandytowo – akcyjną,
• spółką z ograniczoną odpowiedzialnością,
• spółką akcyjną.
W ich przypadku należy pamiętać, że wszystkie wymienione powyżej rodzaje spółek podlegają pod obowiązek wpisu do rejestru w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Jednoosobowa działalność gospodarcza

Jeśli decydujesz się na prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej, wówczas możesz być pewien przede wszystkim jednego – posiadasz pełną władzę nad hotelem lub pensjonatem. Wtedy właściciel jest jednocześnie jego jedynym reprezentantem na zewnątrz. Warto wiedzieć również, że to właśnie jego osoba odpowiada całym swoim majątkiem. Wybierając jednoosobową działalność decydujesz się przede wszystkim na najłatwiejszą formę ewidencji finansowej. Co to oznacza? Minimalizacja formalności. W dodatku to właśnie właściciel może zatrudniać pracowników. Posługując się przy tym jedynie umową o pracę lub cywilnoprawną.

Spółka cywilna

Do sporządzenia umowy spółki cywilnej potrzebne są co najmniej dwie osoby fizyczne lub prawne. Nie ma możliwości wykonania jej w wersji online. Musi być koniecznie w wersji papierowej. Każdy właściciel jest zobowiązany samodzielnie zgłosić hotel do rejestru CEIDG. Nie ma potrzeby rejestrowania w Krajowym Rejestrze Sądowym. Spółka charakteryzuje się przede wszystkim solidarnością w odpowiedzialności, a co za tym idzie wszyscy wspólnicy odpowiadają równo swoim majątkiem za działalność hotelu. Majątek ten jest oczywiście własnością wszystkich wspólników.

balkon

Hotel jest dość elastycznym tworem, który daje możliwości różnych wariantów w przypadku ewidencji gospodarczej. Oczywiście droga jest tutaj wolne. To ty wybierasz jaką ostatecznie wybierasz opcję. Dlatego ważne jest, aby wszystko bardzo dokładnie przemyśleć, ponieważ w taki sposób unikniesz nieprzyjemności, które mogą powstać w przypadku wyboru niezgodnego z twoimi preferencjami. Nie każda osoba preferuje wpis do Krajowego Rejestru Sądowego, dlatego, wtedy należy pomyśleć o rozwiązaniu, które jest możliwe z CEIDG. Wariantów jest sporo, wybór należy już tylko do ciebie.

Tekst przy współpracy z https://www.wszystko-do-hotelu.pl/.